Projektowanie aplikacji

W pisaniu oprogramowania najważniejsza jest znajomość języków programowania, prawda? Po części prawda, po części nie prawda, ponieważ każdy profesjonalny programista będzie miał w małym palcu przynajmniej jeden język programowania i jest to dla niego oczywiste. Projektowanie aplikacji w dzisiejszych czasach jest łatwiejsze. Okazuje się , że mobilne aplikacje można tworzyć już nawet bez jakiejkolwiek wiedzy o realnym programowaniu. Jak to możliwe?

W swojej najprostszej postaci programowanie aplikacji mobilnych to wysyłanie określonych impulsów elektrycznych do procesora. Nikt już oczywiście nie działa w ten sposób, ponieważ zostały stworzone języki programowania, które są zestawem takich instrukcji podanych w firmie zrozumiałej dla człowieka. W swojej najnowszej wersji języki programowania, bo o nich mowa, to języki obiektowe, czyli tworzące już nie tylko komendy zrozumiałe dla człowieka, ale bazujące na całych obiektach, na których pracuje człowiek, a nie komputer. Języki programowania te obiekty tłumaczą następnie na instrukcje ich stworzenia, a te na konkretne polecenia, które rozumie komputer – tak często wygląda obecnie tworzenie aplikacji internetowych.

Akronim WYSIWIG pochodzi z języka angielskiego i oznacza tworzenie treści w sposób taki, że to, co widzimy na ekranie komputera w czasie tworzenia będzie też tym co zobaczymy jako wynik naszych prac. Linijki kodu nie zamienią się w funkcjonalne treści, bo od początku będziemy pracować z przyciskami czy okienkami do wpisywania tekstu. W dzisiejszych czasach mamy już całe aplikacje pozwalające nam na pracowanie na w pewnym sensie gotowych elementach i chociaż jesteśmy ograniczeni funkcjonalnością tych aplikacji, możemy tworzyć prawdziwe programy za ich pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *