Jak zrobić aplikacje na telefon 

Kiedy dzisiaj młody człowiek mówi, że chciałby zostać programistą, zazwyczaj ma na myśli tworzenie aplikacji dla systemów mobilnych. Jest to na pewno bardzo ekscytująca perspektywa, ponieważ non stop słyszymy o osobach wymyślających w gruncie rzeczy dość głupiutkie aplikacje, które potem nagle zdobywają oszałamiającą popularność i sprawiają, że ich dwudziestoletni twórcy są milionerami. Jak zatem zrobić aplikacje na telefon? Programowanie aplikacji mobilnych nie jest specjalnie skomplikowane i rozpoczęcie swojej kariery właśnie w tym podejściu wcale nie jest trudne. Potrzebne są tylko odpowiednie języki programowania.
Android
Zdecydowanie największym rynkiem aplikacji na dotykowy telefon na świecie jest Android. Polecanym dla niego językiem programowania jest JAVA, chociaż dzięki swojej elastyczności Android, w gruncie rzeczy wcale nie tak bardzo przerobiony Linux, jest w stanie radzić sobie także z innymi językami programowania. Mimo wszystko, najlepiej jest on przystosowany właśnie do pracy z JAVA i aplikacje oparte o ten język działają na nim najlepiej. Jeśli ktoś chce tworzyć programy na Androida, powinien w pierwszej kolejności pomyśleć właśnie o tym języku.
iOS oraz Windows Phone
Popularność systemów Apple i Microsoftu jest w naszym kraju znikoma, co nie oznacza jednak, że jest też mała w innych częściach świata. Co więcej, model biznesowy stosowany przez oba systemy zakłada znacznie większe wynagrodzenie dla twórców aplikacji, chociaż potencjalnych klientów jest mniej. W praktyce opłaca się tworzyć programy na telefon także dla nich, a pomogą nam w tym odpowiednio Objective-C oraz C#.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *